Amănuntele șocante în cazul polițistului ucis din Timiș! Cutremurător, ce au găsit medicii în corpul lui la scurt timp de la deces

Polițistul Cristian Amariei a fost împușcat în gât, dar și în altă zonă a corpului.

Este stare de alertă în Timiș, după ce, ieri, un interlop a omorât un om al legii în plină stradă. Totul s-a produs în localitatea Izvin, iar crima a cutremurat o întreagă Românie.

Polițistul Cristian Amariei se afla în misiune în momentul în care a fost împușcat mortal de Ionel Marcel Lepa, un recidivist periculos în vârstă de 48 de ani!

Întreaga scenă a avut loc în localitatea timișeană Izvin, unde a avut loc un filtru al poliției.

Ionel Marcel Lepa se afla la volanul mașinii înainte de tragedie și era urmărit pentru executarea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru infracțiunea de tâlhărie. Unul dintre polițiști i-a făcut semn bărbatului să tragă pe dreapta, iar acesta, în loc să respecte indicațiile omului legii, a apăsat accelerația, mai mult, din autoturism lui s-au tras mai multe focuri cu armă Unul din gloanțe a a penetrat gâtul lui Cristian Amariei, în timp ce colegul său a fost și el rănit la picior.

Citeste si: Primele declarații făcute de Nicoleta Luncă și Ion Surdu după ce s-au calificat în marea finală Exatlon România

Citeste si: A murit la nuntă, chiar sub privirile îngrozite ale copilului

Citeste si: Ce s-a întâmplat la ora 12 în memoria polițistului împușcat mortal în Timiș

Polițiștul ucis în Timiș a fost împușcat mortal în gât! Omul legii nu purta vestă antiglonț

Dacă informațiile inițiale au fost acelea că polițiștul ucis în Timiș a fost împușcat mortal în gât, ei bine, medicii au mai făcut și alte constatări șocante. ”În aceste momente, se derulează o anchetă serioasă, întrucât, Cristian Amariei, în vârstă de 43 de ani, nu purta vestă de protecție.

Este adevărat, glonțul i-a pătruns exact în gât, chiar la ”mărul lui Adam”, și l-a omorât pe loc, însă, a mai existat un glonț și în zona toracelui”, au dezvăluit surse de la fața locului.


Autor
Îți Recomandăm Și...