Încă un arbitru testat pozitiv cu Covid-19
Federaţia Română de Fotbal a anunțat că a fost depistat pozitiv încă un arbitru în urma testărilor efectuate în ultimele zile. Este al patrulea arbitru infectat cu COVID-19.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1643/20092272/1/811417-1572345943-echipa-din-germania-retrasa-din-campionat-dupa-ce-jucatorii-au-batut-arbitrul.jpg?width=900&height=675)
Oficialul de joc în cauză a fost retras de la delegări şi se află în izolare, la fel ca şi colegii cu care a intrat recent în contact, aceştia urmând a fi retestaţi înainte de a-şi putea relua activitatea.
„Reprezentanţii mass-media sunt rugaţi să respecte confidenţialitatea informaţiilor medicale şi viaţa privată a arbitrilor şi să evite să dezvăluie identitatea celor afectaţi de COVID-19", scrie
Citeste si: PNL acuză PSD că pune în pericol sănătatea românilor
Citeste si: Greutate si inaltime copii in functie de varsta- catena.ro
Citeste si: Mama Luizei Melencu, în pragul sinuciderii! A fost la un pas să recurgă la un gest extrem- wowbiz.ro
Citeste si: Vicepremierul României: Am doi verișori care au murit de COVID-19. Erau tineri
Citeste si: Semnal de la Guvern. Ce spune ministrul despre reintrarea în starea de urgență
Lotul pentru finalul de sezon din Liga 1 şi play-off-ul Ligii 2 cuprinde 70 de arbitri. Încă de la începutul lunii iunie, aceştia au efecutat mai multe teste pentru virusul SARS-CoV-2. Costurile testelor sunt suportate integral de Federaţia Română de Fotbal.