Purtătorul de cuvâmt al IPJ Maramureş, Florina Meteş, a declarat că a fost constituită echipa complexă de cercetare sub coordonarea unui procuror.
Bebeluș găsit mort într-o pungă aruncată în albia unui râu
” În legătură cu cadavrul unui nou-născut, găsit în albia râului Rânca din Poienile de sub Munte, a fost constituită echipa complexă de cercetare şi, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Vişeu de Sus, se desfăşoară cercetări pentru a se stabili cu exactitate ce s-a întâmplat”
Bebeluș găsit mort într-o pungă aruncată în albia unui râu
Surse judiciare au declarat pentru sursa mai sus menționată că nou-născutul a fost găsit într-o pungă de plastic lângă râu, necropsia indicând faptul că s-a născut viu, după care a decedat.
”Este căutată mama nou-născutului, cercetările vizează săvârşirea infracţiunii de pruncucidere”, au spus sursele citate.