![Furt din magazin furt](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1701/20291372/1/istockphoto-1316931899-612x612.jpg?width=320&height=180)
Furt din magazin
Femeia prinsă la furat într-un supermarket ocupă funcția de profesor, dar și de directoare a unității de învățământ din Buzău.
Pe lângă asta, directoarea este și consilier local în orașul Pătârlagele din județul Buzău.
Directoarea unui liceu din Buzău a fost prinsă la furat într-un magazin
Angajații magazinului au observat comportamentul ciudat al femeii, astfel că în urma unor verificări femeia luase mai multe produse fără a le achita.
Femeia s-a scuzat explicând faptul că nu a vrut să i-a un coș, așa că probabil unele produse i-au căzut în geantă.
Aceasta nu ar fi la prima abatere, angajații susținând faptul că a încercat de mai multe ori să plece cu produse neplătite.
Femeia este cadru didactic de peste 40 de ani
Angajații magazinului au sesizat polițiștii, dar aceștia au fost convinși să nu depună plângere, prejudiciul fiind în totalitate recuperat.
Chiar dacă nu au depus plângere, conducerea magazinului a decis ca femeia să primească interzis în supermarket-ul respectiv.
Atât conducerea liceului, cât și elevii au rămas surprinși de gestul făcut de directoare.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.