UPDATE:- Japonia si Senegal au incheiat la egalitate, 2-2

Anglia a zdrobit Panama cu 6-1 si s-a calificat in optimi!

Germania a reusit sa invina Suedia cu 2-1, dupa un meci de infarct! Suedezii au condus la pauza cu 1-0, golul victoriei fiind marcat de Kroos, in prelungiri!

- Mexic a trecut de Corea de Sud cu 2-1!

- Belgia a invins Tunisia cu 5-2 si s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului Mondial!

Sambata, de la ora 15:00 Belgia intalneste Tunisia, urmand ca de la ora 18:00 sa se joace partida dintre Corea de Sud si Mexic.

Socul zilei va fi Germania- Suedia, o partida cruciala pentru ambele echipe. Daca Germania nu castiga, este aproape eliminata de la Mondial.

Duminica ii vom vedea in actiune pe englezi, car vor juca impotriva celor de la Panama de la ora 15:00.

De la ora 18:00 Japonia va da piept cu Senegalul, iar seara se va incheia cu partida dintre Columbia si Polonia, de la ora 21:00.