Minune la mormantul parintelui Iustin Parvu! Credinciosii au vazut cu ochii lor cum din fotografia ctitorului a iesit mir.
O mare de oameni a fost in curtea manastirii Petru Voda din Neamt, la pomenirea lui Iustin Parvu.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/17028629/1/kanal-d-2017-0610-1903-06.jpg?width=900&height=459)
Peste o mie de credinciosi au venit la slujba de pomenire a parintelui Iustin Parvu. 4 ani au trecut de la moartea sa, dar ctitorul manastirii Petru Voda face minuni si dincolo de mormant.
"OAMENI buni...M-am inchinat acum la icoana parintelui si izvoraste mir. Si in biserica ce inseamna atsa? Ori ca o sa vina necazuri ori ca sa ne intareasca credinta parintele"
Citeste si: Gingii inflamate la bebelusi: cauze si solutii privind tratamentul- catena.ro
Citeste si: Mama Luizei Melencu, în pragul sinuciderii! A fost la un pas să recurgă la un gest extrem- wowbiz.ro
O icoana aflata pe cruce, protejata de o sticla, a inceput incet sa se umezeasca, in dreptul capului, unde cei prezenti spuneau ca miroase si izvoraste mir.
IPS PIMEN DE LA SUCEAVA: "El este mort cu trupul, insa cu sufletul este viu si avem deplina incredintare ca cu sufletul se afla in randul marturisitorilor lui Hristos!"
Parintele a fost atat de iubit de credinciosi incat in amintirea lui, cu lacrimi in ochi, o femeie recita versuri scrise de ea pentru cel care i-a ajutat baiatul sa se duca la ceruri linistit.