Accident frontal pe DN 7, noaptea trecută. Patru persoane au fost rănite, în urma unei coliziuni dintre două autoturisme. Șoferul vinovat a fugit de la locul accidentului, însă a fost prins ulterior.
Citește și: Accident mortal în Satu Mare. Un bărbat s-a aruncat în fața trenului și a murit pe loc
Acesta avea o valoare de 0,40 mg/ l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii l-au transportat la spital pentru stabilirea alcoolemiei exacte. Celălalt șofer testat a avut rezultatul negativ.
Citește și: Accident rutier grav cu 5 persoane, în zona Pasului Mestecăniș. În evenimentul rutier a fost implicat un minor
Accident rutier grav cu 5 persoane, în zona Pasului Mestecăniș. În evenimentul rutier a fost implicat un minor
Un accident rutier s-a produs, în cursul zilei de vineri, în zona Pasului Mestecăniș.
O autoutilitară s-a ciocnit cu un autoturism. La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentelor Vatra Dornei și Câmpulung Moldovenesc cu două autospeciale cu tehnică pentru descarcerare, o ambulanță SMURD B2 și două echipaje SAJ.
Citeste si: Gingii inflamate la bebelusi: cauze si solutii privind tratamentul- catena.ro
Citeste si: „Am împins-o în râpă ca să mă salvez” Atitudinea șocantă a tânărului cu care Diana Maria era în pădure în ziua în care a fost sfâșiată de urs. Declarațiile lui au scandalizat pe toată lumea- wowbiz.ro
Citește și: Un tramvai s-a ciocnit frontal cu o ambulanţă pe Şoseaua Ştefan cel Mare, din Capitală
În eveniment au fost implicate 5 persoane, dintre care 4 adulți și un minor. O persoană de sex feminin este inconștientă și i se aplică manevre de resuscitare.
„La data de 7 iunie 2023, polițiștii Biroului Rutier Timişoara au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs la intersecția străzilor Ștefan cel Mare și J.H.
Pestalozzi din municipiul Timișoara.
Citește și: Un autoturism a fost izbit frontal de un alt autovehicul. Trei persoane au fost rănite
Ajunși la fața locului polițiștii au constatat că un bărbat în vârstă de 72 de ani a condus un autoturism pe strada Ștefan cel Mare, dinspre bulevardul Eroilor de la Tisa spre Piața Traian, iar la intersecția cu strada J.H.
Pestalozzi a pătruns în intersecție pe culoarea roșie a semaforului electric și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie în vârstă de 47 de ani, care circula regulamentar, spre bulevardul Vasile Pârvan.
Citește și : Accident rutier în județul Sibiu cu trei victime. Cum s-a petrecut totul
Au rezultat doar pagube materiale
În urma impactului au rezultat doar pagube materiale.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative” transmit pentru opiniatimisoarei.ro reprezentanții IPJ Timiș.
Toate persoanele implicate au fost transportate la spital.