1 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
2 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
3 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
4 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
5 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
6 din 6 | Salvamontista bătută acum 4 ani de un interlop în stațiunea Straja s-a făcut instructor de escaladă FOTO
MIruna Inel a fost bătută crunt de interlop, în februarie 2016, în stațiunea montană Straja.
În februarie 2016, interlopul Sorin Palesică scandaliza opinia publică după ce o snopea cu bătaia într-un bar din stațiunea montană Straja pe Miruna Inel, o tânără de 21 de ani, care îl rugase să vorbească mai încet și fără să înjure. Arestat preventiv pentru fapta sa, agresorul s-a înțeles până la urmă cu victima, care și-a retras plângerea, așa cum nota la vremea aceea presa hunedoreană.
Astăzi, tânăra agresată atunci a devenit instructor de escaladă, dar nu a renunțat la studii. După ce a urmat cursurile Facultății de Științe de la Universitatea Petroșani, secțiunea Contabilitate și Informatică de Gestiune, Miruna urmează și Dreptul la o universitate privată.
Deși are un program încărcat, Miruna continuă să fie și salvator montan, ferindu-se în ultimii ani să mai intre in conflicte de genul scandalului cu Palesică, în care s-a trezit fără voia ei.