Close sidebar

Spania, prima semifinalistă de la EURO 2024. Final dramatic de meci cu Germania, cu un gol decisiv în minutul 120

Spania s-a calificat dramatic în semifinalele EURO 2024, după ce a învins țara gazdă, Germania, 2-1 după prelungiri și cu un gol decisiv înscris în una dintre ultimele faze ale meciului, înainte să se ajungă la penalty-uri. Arbitrul partidei a refuzat pe final un penalty pentru Germania, la un henț clar în careu al lui Cucurella.

Sorin Negru,

Meci dramatic între Spania și Germania la EURO 2024

[Sursa foto: Twitter / UEFA]

DISTRIBUIE
acest articol

EURO 2024 semifinale. Germania a fost eliminată într-un mod surprinzător de o echipă a Spaniei care nu părea să mai aibă resurse de atac pe finalul de meci

Golul egalizator al gazdelor a venit greu, abia în minutul 89, când Kimmich a plutit în careul spaniol şi a trimis o pasă înapoi, cu capul, iar Florian Wirtz a egalat, trimiţând meciul în prelungiri.

Citeste si: Jador nu s-a putut abține după declarația publică a Oanei Ciocan! Ce a făcut artistul, când a auzit ce a spus fosta iubită despre el, în plin scandal cu Zanni?- wowbiz.ro

Lovitura de teatru a venit pe final. Dani Olmo a centrat şi Mikel Merino a înscris cu o lovitură de cap, aducând victoria Spaniei.