VIDEO „Am ținut, cred, trei ani regim” Generația alergiilor

Numărul copiilor care suferă de o formă de alergie este tot mai mare.

„Tot mai mulți copii suferă de o formă de alergie, iar tendința este în creștere de la o generație la alta. Medicii au observat și că alergiile alimentare pot provoca alergii respiratorii. Deși unele teste sunt decontate de Casa Națională de Asigurări, cele complexe ajung să coste sute de lei”.

Citește și: TOP CINCI probleme de sănătate ale celui mic care necesită o vizită la medicul pediatru

Citește și: "Mi s-a prescris antibiotic și am ajuns imobilizată". O femeie a trecut printr-un calvar după un tratament cu un medicament obișnuit, care poate fi prescris oricui

Sursa foto: Shutterstock.


Reporter

„Jurnalist n-am crezut că o să devin, nici măcar atunci când luam interviuri colegilor din liceu despre ultima zi de școală și încercam să smulg de la ei o lacrimă. Pe atunci nu aveam microfon, dar aveam o sticlă de apă sau un băț care își făceau foarte bine treaba.

Am dat apoi admitere la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării de la Universitatea București. Trei ani mai târziu făceam practică la Kanal D, iar oamenii de aici au decis că merit o șansă … și iată cum am devenit jurnalist.

Pe mine mă puteți vedea zilnic, de la 9 la 10, în intervenții live. Mergem la ANM să vedem cum e vremea sau poate mă veți vedea pe la covrigării, în stații de autobuz, prin tramvaie, pe scurt, unde sunt oameni – sunt și eu. Îmi place să fac materiale despre tânăra generație sau despre problemele românilor. Îmi mai place să văd ce restaurante inedite se mai deschid, iar uneori încerc să aflu și unde putem merge în vacanță”.

Îți Recomandăm Și...