De patru, cinci zile de tratament are nevoie deputatul Florin Roman în urma leziunilor traumatice suferite după încăierarea cu Dan Vîlceanu.
„Medicii legiști confirmă actele de canibalism din Parlamentul României. Raportul medico legal al deputatului Florin Roman arată că era cât pe ce să fie mușcat de urechea dreaptă”, a transmis Christian Sabbagh.
„De patru, cinci zile de tratament are nevoie deputatul Florin Roman în urma leziunilor traumatice suferite după încăierarea cu Dan Vîlceanu. Medicii au mai constatat și leziuni la nivelul nasului și zgârieturi pe mâna stângă.
Incă de mică îmi plăcea să urmăresc știrile la televizor și visam ca într-o zi să ajung reporter. Tot ce am făcut după aceea a fost să muncesc pentru a-mi realiza visul. Așa că am urmat Facultatea de Jurnalism din Oradea, după care am hotărât să vin la București, pentru a-mi continua studiile. Aici am reușit să mă angajez la un cotidian, după care am încercat să văd și cum e munca de jurnalist într-o agenție de știri. În cele din urmă, cum televiziunea a fost prima mea pasiune, am decis că e timpul să fac pasul spre sticlă.