Close sidebar

Înfrângere pentru tricolori. Meciul România-Spania s-a încheiat cu 1-2

Meciul dintre România și Spania s-a încheiat cu o înfrângere pentru tricolori (1-2), care au ajuns pe locul patrulea în grupa din care fac parte: Grupa F.

Redactia Stirile Kanal D,

DISTRIBUIE
acest articol

In articol:

Meciul România-Spania a fost disputat la ora 21.45, pe Arena Națională, acolo unde a fost jucat cu casa închisă. Partida a făcut parte din etapa a V-a grupei F de calificare la Campionatul European din 2020 (EURO 2020).

Spania a fost cea care a deschis scorul, în minutul 27 al partidei, printr-un Pentalty înscris de Ramos.

Paco Alcacer a reușit să înscrie în minutul 47, după ce a fost lăsat singur în fața porții.

Citeste si: Un bilet scris de Robert, descoperit la scurt timp după ce el și Giuly au fost descalificați din "Casa Iubirii". Cui îi era destinat? Conținutul lui, făcut public chiar de Robi, fostul său coleg de cameră- wowbiz.ro

România a reușit să trimită mingea în poarta adversă în minutul 60, atunci când Florin Andone a reușit să reducă puțin din diferență. Din nefericire pentru noi, nu a reușit să întoarcă scorul în favoarea noastră.

Moment de reculegere la meci

Înainte de începerea meciului, UEFA a oferit permisiunea să se țină un moment de reculegere, pentru fostul internațional Luis Enrique, căruia i-a murit fiica, în urmă cu câteva zile.

Echipele de start:
ROMANIA: Tătărușanu- Benzar, Nedelcearu, Chiricheș, Grigore, Toșca, Stanciu, Marin, Deac, Pușcaș, Keșeru.

Rezerve: Ionuţ Radu, Florin Niţă- Adrian Rus, Gheorghe Grozav, Alexandru Maxim, Ianis Hagi, Adrian Constantin Păun, Paul Anton, Mihai Bordeianu, Florin-Bogdan Ştefan, Alexandru Cicâldău, Florin Andone.

SPANIA: Kepa- Navas, Ramos, Llorente, Jordi Alba; Busquets, Saúl, Ceballos, Fabián; Rodrigo, Alcácer.

Rezerve: David de Gea, Pau Lopez- Dani Carvajal, Mario Hermoso, Pablo Sarabia, Thiago Alcantara, Suso, Mikel Oyarzabal, José Gaya, Rodri, Unai Nunez, Daniel Parejo.