Close sidebar

Manchester City și Inter Milano, calificare lejeră în semifinalele Champions League

Manchester City și Inter Milano s-au calificat, miercuri seara, în semifinalele Champions League, după ce și-au apărat fără probleme avantajul semnificativ avut după meciurile tur în fața lui Bayern Munchen, respectiv Benfica Lisabona.

Sorin Negru,

Manchester City și Inter Milano, în semifinalele Champions League

[Sursa foto: Twitter / Champions League]

DISTRIBUIE
acest articol

In articol:

Manchester City nu a pierdut nici în returul de pe Alianz Arena, după ce în tur o zdrobise pe Bayern Munchen cu 3-0.

Jucătorii lui Guardiola au obținut un scor egal 1-1 în deplasarea de la Munchen și vor întâlni în semifinalele Champions League 2023 pe Real Madrid.

Citeste si: Criss, dezvăluiri surprinzătoare despre sentimentele ei față de Antoni: „Aș simți să mă apropii de el din nou”. Cum reacționează Moldo: „Am fost luat de fraier”- kanald.ro

Meciul dintre Manchester City și Real Madrid va fi o reeditare a duelului din semifinalele UCL de anul trecut, când madrilenii s-au impus și au câștigat și competiția.

Anul trecut a fost o semifinală de infarct, cu 4-3 pentru Manchester City în meciul tur și 3-1 pentru Real în returul de la Madrid.

Haaland, gol și penalty ratat pentru Manchester City

Manchester City s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal după ce a terminat la egalitate cu Bayern Munchen, 1-1 (0-0), în deplasare, în manşa secundă a sferturilor de finală ale competiţiei.

Haaland a ratat un penalty în prima repriză, dar s-a răzbunat în partea a doua a jocului, când a înscris la finalul unui contraatac fulger al englezilor (min 57).

Bayern Munchen a egalat abia în minutul 83 printr-o lovitură de la 11 metri transformată de Kimmich.