Close sidebar

Simona Halep, în semifinale la Roma. Câți bani a câștigat după victoria-fulger de azi (VIDEO)

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) a trecut în doi timpi și trei mișcări de kazakha Yulia Putintseva (25 de ani, 30 WTA), scor 6-2, 2-0, în sferturile de finală ale turneului de la Roma. Putintseva a abandonat după 49 de minute, din cauza unei accidentări.

Razvan Ilie,

Simona Halep ajunge ușor în semifinale la Roma

DISTRIBUIE
acest articol

Simona Halep a terminat meciul cu Yulia Putintseva în 49 de minute. Jucătoarea noastră a dominat autoritar partida, iar în setul secund, după break-ul Simonei Halep, Putintseva a abandonat.

Simona Halep va juca în semifinale împotriva câștigătoarei duelului Victoria Azarenka (14 WTA)- Garbine Muguruza (17 WTA).

Citeste si: Ana Maria Vasiliu va fi înmormântată lângă Mădălina Manole. Trupul neînsuflețit al tinerei a fost depus la o capelă din Ploiești. Ce se întâmplă cu Gabriel Vasiliu în aceste momente- kanald.ro

Jucătoarea din Kazakhstan a acuzat probleme medicale după primul set și a mers la vestiare unde a primit îngrijiri de la fizioterapeut.

Ulterior, aceasta nu a putut să mai continue și a renunțat.