VIDEO- Filmul "Evadare din coteț", din nou pe ecrane. Simpaticele găini vor recuceri publicul
Filmul "Evadare din coteț 2: zorii pepitei" va apărea din nou pe ecrane. Filmul cu năstrușnicele găini își propune să recucerească publicul.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1727/20367788/1/evadare-din-cotet-din-nou-pe-ecrane-mp4.jpg?width=900&height=507)
Filmul "Evadare din coteț 2: zorii pepitei" va apărea din nou pe ecrane. Filmul cu năstrușnicele găini își propune să recucerească publicul.
Numai găină să nu fii! Anul acesta, luna decembrie vine cu o surpriză uriașă pentru fanii filmului "Evadare din Coteț"! Simpaticele găini care au cucerit publicul în animația lansată în urmă cu peste 20 de ani, prind iarăși viață. De această dată, provocările sunt mai mari pentru înaripate, iar "Evadare din coteț 2: zorii pepitei" se anunță o aventură plină de acțiune, a transmis Cristina Dorobanțu.
După mai bine de 2 decenii de la marea lansare, Evadare din Coteț revine în cinematografe. Dacă în prima producție, Ginger, alături de suratele ei au pus la cale un plan năstrușnic pentru a evada din ferma în care erau ținute, de această dată provocările sunt adaptate tehnologiei.
Simpatica găina duce o viață liniștită pe insula unde a reușit să creeze un sanctuar alături de suratele ei, departe de pericolele oamenilor. Însă, viața pașnica a ei este dată peste cap când află că pe continentul oamenilor, neamul puilor, pe care l-a lăsat în urma, se confruntă cu o amenințare uriașă, pe care numai ea și gașca ei neînfricata o pot elimina.
Este o misiune imposibilă! Foc! Singurele probleme ar fi: acest gard electric, cârtițele cu arme video ghidate și rațele ghidate prin laser, care explodează.
Citeste si: Hemoglobina: Ce este si ce se ascunde o valoare scazuta a acesteia?- catena.ro
Citeste si: Mama Luizei Melencu, în pragul sinuciderii! A fost la un pas să recurgă la un gest extrem- wowbiz.ro
Productia "Evadare din Coteț: Zorii Pepitei" este realizată de binecunoscutul regizor nominalizat la premiile Bafta și Oscar, Sam Fell. Acesta recunoaște că nu a avut deloc o misiune ușoară să încerce să reproducă cu fidelitate maximă personajele create în urma cu 23 de ani.
Citește și: VIDEO- Optimismul lui, motor pentru o țară. Povestea lui Gabriel Dogaru, bărbatul care își iubește meseria
Dimensiunea a fost marea provocare, în special, pentru acest film, deoarece puii noștri sunt cam așa de micuți și sunt plasați în această lume uriașă. Așa că îi ducem în țara uriașilor. A trebuit să folosim câteva tehnici noi pentru a reuși dar să păstrăm în continuare senzația de natural și firesc, a declarat Sam Fell, director.
Producția în care gașca de înaripate își demonstrează, încă o dată, talentele, este așteptată cu sufletul la gură de fani. "Evadare din Coteț- zorii pepitei" va fi lansată în online la jumatatea lunii decembrie.