VIDEO George Rotaru, spectacole de senzație în Republica Moldova

După succesul înregistrat în America și România, celebrul artist George Rotaru a făcut senzație și în Republica Moldova, unde a susținut două spectacole memorabile

Invitat recent într-un interviu, George Rotaru a povestit despre experiențele trăite în timpul turneului său peste Prut, dar și despre momentele dificile din viața personală și planurile sale pentru vara aceasta.

Citește și: VIDEO „De câte ori mă duc acolo...”. George Rotaru, vacanță memorabilă în America

Succesul în Republica Moldova

George Rotaru a fost primit cu căldură de publicul moldovean, care i-a oferit mese pline cu bunătăți tradiționale, precum plăcinte, brânză și vin.

Evenimentele au fost organizate de doamna Doina Pătrășcan și au reunit alături de George Rotaru și alți artiști cunoscuți, precum Ion Suruceanu și Florin Grigore. Artistul a descris cele două zile de spectacole drept „două zile de vis”, în ciuda vremii schimbătoare.

Durerea pierderii copiilor și viața personală

În cadrul interviului, George Rotaru a vorbit și despre un subiect sensibil: dorința sa neîmplinită de a avea copii.

Fostă soție a artistului a pierdut două sarcini, iar această experiență a fost extrem de dificilă pentru el. „Au fost momente foarte grele în tinerețea mea”, a mărturisit George Rotaru, adăugând că, în cele din urmă, au divorțat, considerând că este cea mai bună decizie, mai ales având în vedere stilul său de viață mereu în mișcare.

Citește și: VIDEO „Încă există atmosfera românească”. George Rotaru, show peste hotare

Artistul a recunoscut că s-a gândit la adopție, însă a explicat că acest pas necesită stabilitate și o viață de familie așezată, ceea ce nu i-a fost posibil. În schimb, el sprijină organizațiile care ajută copiii prin donații, considerând că astfel poate contribui la binele celor nevoiași.

Viața în continuă mișcare și dificultățile relațiilor

George Rotaru a explicat că stilul său de viață, marcat de deplasări frecvente între țări, face dificilă menținerea unei relații stabile.

„Să ții soția tot timpul după tine este imposibil”, a spus el, apreciind însă artiștii care reușesc să păstreze o relație de durată în aceste condiții.

Citește și: VIDEO „Am cele mai mari emoții”. Petrecere fastuoasă pentru nepotul lui Costel Biju

Planuri pentru vară

Artistul a anunțat că sezonul estival a început deja și că va susține spectacole pe litoralul românesc, în special în stațiunea Venus, unde cântă de 13 ani.

George Rotaru a încurajat publicul să aleagă litoralul românesc în detrimentul destinațiilor externe, subliniind frumusețea și ospitalitatea locurilor din țară.


Îți Recomandăm Și...
Parteneri