Close sidebar

Campionatul Mondial de fotbal 2018. Brazilia s-a calificat in sferturi dupa 2-0 cu Mexic

Neymar si Firmino au punctat pentru un succes clar al Braziliei.

Petru Luca,

DISTRIBUIE
acest articol

In prima optime de finala a zilei de la campionatul mondial de fotbal din Rusia, Brazilia a invins Mexic cu 2-0 (0-0), prin goluri marcate de Neymar si de Firmino. Partida a fost dominata copios de sud-americani, doar paradele lui Ochoa limitand proportiile scorului. In sferturile de finala, Brazilia va intalni invingatoarea partidei dintre Belgia si Japonia, ce urmeaza sa se desfasoare diseara, de la ora 21.00.

Citeste si: Pensia infimă pe care o primește Ilie Năstase, după recalculare! Fostul tenismen este șocat: „Nu am primit nimic în plus, nici măcar un leu”- kanald.ro