Close sidebar

Campionatul Mondial de fotbal 2018. Germania a invins Suedia la ultima faza a meciului!

Germania a invins Suedia cu un om in minus, golul lui Kroos salvand onoarea campioanei mondiale.

Petru Luca,

DISTRIBUIE
acest articol

Deţinătoarea titlului mondial, Germania, a scăpat ca prin urechile acului de o foarte posibilă eliminare din faza grupelor, noteaza click.ro. Salvarea a venit în ultimul minut al prelungirilor meciului cu Suedia, scor 2-1. Germania, campioana mondială en-titre, a învins Suedia, scor 2-1, sâmbătă, la Soci, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5. Suedia a deschis scorul prin Toivonen, în minutul 32, iar pentru Germania a egalat Reus, în minutul 48. În minutul 90+5, Kroos a adus victoria campioanei mondiale transformând magistral o lovitură liberă de la marginea careului. După două etape, lider e Mexic, cu 6 puncte, care e urmată de Germania şi Suedia, ambele cu câte 3 puncte.

Citeste si: Pensia infimă pe care o primește Ilie Năstase, după recalculare! Fostul tenismen este șocat: „Nu am primit nimic în plus, nici măcar un leu”- kanald.ro