Close sidebar

Campionatul Mondial de fotbal 2018. Primul cartonas rosu s-a acordat in partida Columbia - Japonia , scor final 1-2

Astazi s-a acodat primul cartonas rosu la turneul final din Rusia.

Petru Luca,

DISTRIBUIE
acest articol

Mijlocaşul columbian Carlos Sanchez a devenit primul jucător de la Cupa Mondială de fotbal din Rusia eliminat din cauza unui cartonaş roşu, sancţiune care a fost acompaniată şi de un penalty în favoarea Japoniei, transformat de Shinji Kagawa în minutul 6, relatează AFP, citata de dcnews.ro.  Carlos Sanchez a fost sancţionat cu cartonaşul roşu pentru un henţ în careu în minutul 4, la o fază iminentă de gol. Până acum, aproape jumătate din golurile marcate la CM 2018, 16 din 33, au fost marcate din faze fixe, conform datelor statistice. Şapte goluri au fost marcate din penalty, 6 din lovituri indirecte sau cornere şi 3 din lovituri libere, noteaza sursa citata.

Citeste si: Liam Payne, fost membru al trupei One Direction, a murit la doar 31 de ani. A fost găsit fără viață în curtea unui hotel din Buenos Aires- kanald.ro