Close sidebar

Campionatul Mondial de fotbal 2018. Victorie chinuita a Braziliei, 2-0 cu Costa Rica, cu ambele goluri marcate in prelungiri

Brazilia a trecut greu de Costa Rica, intr-un meci in care Neymar sau Coutinho au ratat enorm.

Petru Luca,

DISTRIBUIE
acest articol

Brazilia a depasit rezistenta celor din Costa Rica, scor final 2-0, dar reusitele au venit dupa minutul 90, Coutinho (90+1) si Neymar (90+7) semnand o victorie foarte muncita a sud-americanilor. Keylor Navas a aparat formidabil, dar a trebuit sa se recunoasca invins in prelungirile confruntarii. In clasamentul grupei, Brazilia a trecut pe primul loc, cu 4 puncte, urmata de Serbia (3 puncte) si Elvetia (un punct), ambele insa cu un meci mai putin. Dupa doua esecuri, Costa Rica este deja eliminata de la mondial.

Citeste si: Pensia infimă pe care o primește Ilie Năstase, după recalculare! Fostul tenismen este șocat: „Nu am primit nimic în plus, nici măcar un leu”- kanald.ro