Cine este femeia care și-a ucis fiica, apoi s-a sinucis, în Italia? Mihaela era româncă, avea 40 de ani și ar fi suferit după divorț

Mihaela, o româncă în vârstă de 40 de ani stabilită în Italia, și-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis.

(Sursa foto: Torino Today/ Shuttestock)

Mihaela, o româncă în vârstă de 40 de ani stabilită în Italia, și-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis.

Tragedia greu de descris în cuvinte a fost descoperită de fiica cea mare a Mihaelei, duminică, pe 21 iunie. Tânăra de 19 ani se întorcea acasă și când a văzut trupurile celor două a sesizat de urgență autoritățile.

Citește și: Ea este Nicoleta, româncă ucisă când cicla cu iubitul și doi prieteni în Palermo. Un șofer a făcut o depășire neregulamentară și i-a lovit în plin

Mihaela și-a ucis fiica, apoi s-a sinucis

Mihaela, o româncă în vârstă de 40 de ani, și-a omorât fiica de 13 ani, Isabella, apoi s-a sinucis prin spânzurare, în apartamentul în care locuiau în Torina. Fiica cea mare a româncei, în vârstă de 19 ani, a fost cea care a făcut descoperirea macabră și alertat autoritățile.

Cadrele medicale care au intervenit la locul tragediei nu au mai putut face nimic pentru Mihaela, care era deja decedată.

Isabella avea semne vitale slabe, iar medicii au început manevrele de resuscitare pentru a o salva. Din păcate, în ciuda manevrelor de resuscitare, copila de 13 ani nu a mai putut fi salvată, medicii fiind nevoiți să îi constate decesul, potrivit informațiilor transmise de Corriere Adriatico. Tânăra, rămasă și fără mamă și fără sora mai mica, a fost transportată la spitalul Maria Vittoria, fiind profund afectată de cele văzute.

Citește și: O mamă și-a ucis fata de 13 ani, apoi s-a sinucis. Fiica cea mare le-a găsit fără viață în apartament

Vecinii familie sunt în stare de șoc. Aceștia au dezvăluit că Mihaela era o femeie amabilă, calmă, dar au subliniat că divorțul a afectat-o vizibil, aceasta fiind din ce în ce mai tristă zilnic. Cu toate acestea, nimeni nu se gândea la că femeia ar fi capabilă de asemenea lucruri.

„Era o femeie amabilă, dar de când se despărțise era tot mai tristă. Îi spuneam să încerce să meargă mai departe, dar părea că nu reușește să depășească acea durere”.

„Nu auzeam niciodată certuri, nici țipete”, au mărturisit vecinii.

Mihaela ar fi divorțat recent de soțul ei, care se mutase în România. Potrivit unor surse din anchetă, românca nu ar fi suportat durerea provocată de separare, intrând într-o posibilă depresie, motiv pentru care ar fi recurs la crima urmată de sinucidere.

Citește și: Româncă înjunghiată mortal în Germania. Crima a avut loc la o fermă de căpșuni

Autoritățile din Italia continuă cercetările în cazul morții Mihaelei și a fiicei sale, pentru a stabili cu exactitate cele petrecute, dar și ultimele zile din viața familiei.


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri