Un bărbat de 39 de ani a fost găsit mort în casă de soția sa.
Un român în vârstă de 39 de ani, stabilit în Italia cu soția sa, a fost găsit mort în casă. Femeia a făcut descoperirea macabră și a alertat autoritățile, dar, din păcate, pentru bărbat era prea târziu.
Bărbat de 39 de ani, găsit mort în casă de soția sa
Tragedia a avut loc în localitatea Latina, din Italia. Potrivit primelor informații, duminică, pe 21 iunie, un bărbat de 39 de ani a fost găsit mort în casă.
Cea care a făcut descoperirea macabră este chiar soția românului, care, văzându-și soțul fără suflare a alertat de urgență autoritățile.
Citește și: Doliu în folclor! A murit interpreta Gabriela Tănase
La fața locului au ajuns de urgență mai multe echipaje. Din păcate, pentru român era prea târziu. Cadrele medicale care au intervenit nu au mai putut face nimic pentru a-l salva, fiind declarat decesul acestuia.
Conform presei din Italia Il Messaggero, principal ipoteză luată în calcul de autorități este sinuciderea. Trupul neînsuflețit al românului a fost transportat la medicină legală, unde va fi supus autopsiei care va stabili cu exactitate cauza decesului.
Autoritățile continua cercetările în cazul morții românului de 39 de ani.