Close sidebar

VIDEO | Italia, prima finalistă la Euro 2020, după ce a trecut de Spania la loviturile de la 11 metri

Marți seara s-a disputat prima semifinală de la Euro 2020, între Italia și Spania. A fost un meci dramatic, terminat la egalitate după 90 de minute și care și-a desemnat câștigătoarea abia după penalty-urile de departajare.

Razvan Ilie,

Italia s-a calificat în finala EURO 2020 după ce a învins reprezentativa Spaniei cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare [Sursa foto: Twitter / UEFA]

DISTRIBUIE
acest articol

In articol:

Echipa de fotbal a Italiei s-a calificat în finala EURO 2020 după ce a învins reprezentativa Spaniei cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare, marţi seara, pe Stadionul Wembley din Londra, în prima semifinală. După 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1 (0-0, la pauză).

Morata, "înger și demon" pentru Spania

Italia a reuşit să deschidă scorul prin Federico Chiesa (60), dar Spania, care a dominat jocul, a izbutit egalarea pe final, prin noul-intrat Alvaro Morata (80).

Golul Italiei:

Citeste si: Un bilet scris de Robert, descoperit la scurt timp după ce el și Giuly au fost descalificați din "Casa Iubirii". Cui îi era destinat? Conținutul lui, făcut public chiar de Robi, fostul său coleg de cameră- wowbiz.ro