VIDEO Panică în Ploiești! Mai multe persoane, amenințate cu o armă de un bărbat

Un incident alarmant a avut loc recent într-o zonă de parc din Ploiești, unde un bărbat a amenințat mai multe persoane cu o armă.

Din fericire, niciun trecător nu a fost rănit, datorită intervenției rapide și curajoase a unui tânăr care a observat situația și a acționat prompt.

Mai multe persoane, amenințate cu o armă de un bărbat

Potrivit martorilor, agresorul a îndreptat pistolul spre mai multe femei și copiii acestora, creând o stare de panică în rândul celor prezenți. În momentul în care amenințarea a devenit evidentă, un bărbat curajos a intervenit, lovindu-l pe agresor și reușind să-l deposedze de armă, evitând astfel o tragedie.

În prezent, individul se află la audieri la sediul poliției, iar arma folosită este supusă verificărilor pentru autorizare, întrucât aceasta trebuie să fie legală pentru a putea fi utilizată.

 


Îți Recomandăm Și...
Parteneri