O casă de lângă București se vinde cu nici 3.000 de euro. Tranzația se face doar cu acordul ANAF

O casă de lângă București se vinde cu nici 3.000 de euro. Tranzația se face doar cu acordul ANAF

Locuința este scoasă la vânzare de CFR Marfă.

Un anunț de vânzare cel puțin bizar face acum înconjurul internetului. Concret, o locuință a fost scoasă la vânzare la un preț minim de doar 12.000 de lei, adică mai puțin de 3.000 de euro.

Citește și: VIDEO Prețurile terenurilor și caselor explodează lângă baza NATO

Casă ieftină în Giurgiu 

Doritorii sau cei interesați trebuie să știe că locuința este situată în comuna Grădinari, județul Giurgiu, la circa 30 de kilometri de București, și nu este intabulată.

Mai mult decât atât, viitorul proprietar va face plata pentru casă în plic și nu îi va aparține până ce ANAF nu-și va da acordul pentru tranzație.  

De asemenea, de menționat este și faptul că imobilul, denumit „Locuință mecanic Grădinari”, are o suprafață de 73 mp și este amplasat pe strada Gării, nr. 1, pe un teren ce aparține domeniului public al statului român, administrat de Ministerul Transporturilor și concesionat de C.N.C.F.

CFR SA.

Citește și: VIDEO Zeci de hoteluri și pensiuni de pe litoral, scoase la vânzare

Nici interesul pentru casă nu se arată oricum, ci ofertele pot fi depuse până pe data de 11 iunie 2026 la sediul SNTFM CFR Marfă SA din București, Bulevardul Dinicu Golescu, nr. 38, sector 1, clădire Palat CFR, poarta A. Ulterior, cel care va deține casa, după semnarea contractului de către ANAF, are termen de cinci zile pentru achitarea sumei de 12.000

de lei.


Autor

Alis Pop este absolventă a Universității Hyperion din București, Facultatea de Jurnalism și a Școlii de Televiziune ”Tudor Vornicu” din București.

Experiență profesională:
- Redactor TV – a scris de știri de actualitate: din sfera socialului, politicului, evenimentului, sportului, multe dintre ele fiind de Breaking News.
- Redactor online - a scris materiale pe zona de monden, cu personaje celebre din România, dar și din străinătate, materiale din sfera astrologiei și materiale pe zona de actualitate: social, sport, eveniment
- Stagii de practică la Impact de Gorj și Radio Europa FM.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri