A murit Vasile Mihalachi, fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Vaslui. Parlamentarul era grav bolnav
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/18681472/1/a-murit-vasile-mihalachi.jpg?width=900&height=547)
Vasile Mihalachi, fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Vaslui, a murit în această dimineaţă. Conform Vremea Noua, fostul parlamentar de Vaslui se lupta de ani buni cu o boală necruţătoare.
Mihalachi a intrat în comă şi a fost adus de urgenţă la Spitalul Judeţean de Urgenţă, fiind intubat la Reanimare. Ana Rinder, managerul Spitalului Judeţean de Urgenţă, este cea care a dat vestea tristă şi a spus că „A murit omul care s-a bătut pentru modernizarea spitalului nostru şi noi, din păcate, nu am putut să îl salvăm”.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Toţi cei care l-au cunoscut regretă dispariţia lui Vasile Mihalachi. „Regret enorm dispariţia dintre noi a dlui Vasile Mihalachi. A fost un om extraordinar, un vasluian cu suflet mare, cum nu era altul. Dumnezeu să-l ierte!”, a spus, şocat de veste, Eduard Popica, prefectul judeţului Vaslui.
Vasile Mihalachi urma să împlinească 71 de ani.