Meciul dintre Viitorul Valea Mare şi Viitorul Păşeşti Măglaşi, din Liga a patra, a fost întrerupt la scorul de 1-0 pentru gazde, în minutul 39, când Alisa Neață a primit un pumn în față.

Gestul șocant al unui sportiv: A lovit-o cu pumnii pe femeia-arbitru care îl eliminase

Femeia a fost lăsată fără cunoştinţă timp de câteva minute, de jucătorul celor din Măglași, iar oamenii de la meci, speriaţi, au sunat la 112, informează arenavâlceană.ro.

Femeia-arbitru a fost transportată de urgenţă la spitalul din Drăgăşani, judeţul Vâlcea.

Conflictul a fost declanșat de faptul că Alisa îi acordase al doilea cartonaş galben jucătorului. Agresorul, Bogdan Cotea nu este la prima abatere. În 2015 l-a bruscat pe arbitrul asistent al unui meci şi l-a şi alergat pe „centralul” respectivei partide, scrie fanatik.ro.

Un alt incident a avut loc în „fotbalul mic” din Vâlcea în cursul zilei de miercuri. În Liga 5, la Sineşti, jucătorii şi spectatorii s-au luat la bătaie timp de aproximativ 20 de minute. După ce s-au bătut cu pumnii, picioarele și au scos și săbii, meciul s-a reluat.