Close sidebar

Japonia a invins Columbia, scor 2-1, la CM. Columbienii au jucat in inferioritate numerica inca din minutul 3

Reprezentativa Japoniei a invins, marti, cu scorul de 2-1, selectionata Columbiei, intr-un meci contand pentru grupa H de la Cupa Mondiala. Columbienii au jucat in inferioritate numerica inca din minutul 3, dupa eliminarea lui Carlos Sanchez.

C.I.P.,

DISTRIBUIE
acest articol

Japonia a deschis scorul in minutul 5 prin Shinji Kagawa, care a transformat un penalti acordat in urma unui hent al lui Carlos Sanchez, jucatorul columbian fiind eliminat.

Juan Quintero a adus egalarea pentru Columbia, in minutul 39, insa Japonia a preluat din nou conducerea in minutul 73, prin Yuya Osako.

Columbia: Ospina- Murillo, Arias, Mojica, D. Sanchez- C. Sanchez, Cuadrado (Barrios '31), Lerma- Quintero (James Rodriguez '59), Falcao, Izquierdo (Bacca '70). Selectioner: Jose Pekerman

Japonia: Kawashima- Shoji, Nagatomo, Sakai, Yoshida- Shibasaki (Yamaguchi '80), Hasebe- Kagawa (Honda '70), Inui, Haraguchi- OSako (Okazaki '85).

Selectioner: Akira Nishino

Meciul a fost arbitrat de slovenul Damir Skomina.