Muncitor mort în Maramureș, după ce o bucată de lemn i-a pătruns în abdomen. Accidentul a avut loc în timp ce lucra
Accidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, atunci când o bucată de lemn i-a pătruns în abdomen unui muncitor.
Accidentul de muncă s-a produs în incinta unei societăţi comerciale situată pe raza localităţii Cicârlău, a precizat urtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Mihaela Ardelean.
Oamenii legii din cadrul Poliţiei Oraşului Tăuţii-Măgherăuş au fost sesizaţi în acest caz.
Citește și: O comună din Botoșani rămâne fără primar. Ce s-a întâmplat cu edilul
„Din primele verificări efectuate, poliţiştii au constatat că un bărbat, angajat al societăţii comerciale respective, în timp ce manipula o bucată de lemn la un utilaj de şlefuire, pe fondul unui
Autoritățile fac cercetări în acest caz pentru a determina împrejurările în care s-a produs fapta. La locul accidentului au ajuns și inspectorii ITM Maramureş.