Un incident de-a dreptul șocant a avut loc în localitatea Desești, Sighetu Marmației. Un bărbat în vârstă de 49 de ani, care era paznic la un fond de vânătoare, și-a pus capăt zilelor, împușcându-se în piept, chiar în propria gospodărie, potrivit informațiilor transmise de vasiledale.ro.
S-a împușcat în piept cu arma din dotare
Tragedia s-a petrecut noaptea trecută. Bărbatul în vârstă de 49 de ani, care ar fi muncit ca paznic la un fond de vânătoare, s-a împușcat în zona pieptului, cu arma din dotare. Paznicul și-a pus capăt zilelor în curtea locuinței.
Un bărbat și-a pus capăt zilelor, în propria gospodorie, cu arma de vânătoare
[Sursa foto: istockphotos]
Potrivit aceleiași surse, bărbatul ar fi suferit mai multe afecțiuni medicale. Acesta ar fi avertizat, în repetate rânduri, că își va pune capăt vieții. Din păcate, omul a recurs la gestul șocant.
Echipajele medicale ajunse la fața locului nu au putut face nimic pentru a-l salva.
Trupul neînsuflețit al bărbatului a fost dus la la spital pentru efectuarea necropsiei.
Bărbatul avea un frate geamăn, care îi plânge acum moartea. Cei doi erau cunoscuți pentru talentul de a lucra lemnului, aceștia fiind cei care s-au ocupat de decorarea casei parohiale a comunei.
"Aseară fratele meu geamăn a decis să plece din această lume într-un mod nefiresc. Pușca lui a cântat ultima dată însă de data aceasta a fost el la capătul țevii. Dumnezeu să te ierte frate drag și poate cândva ne vom revedea", a scris pe rețelele sociale fratele bărbatului.
Un bărbat și-a pus capăt zilelor, în propria gospodorie, cu arma de vânătoare
[Sursa foto: istockphotos]
Ce au transmis autoritățile?
"Aseară, ora 22:53, Poliția municipiului Sighetu Marmației a fost sesizată, prin SNUAU 112, despre faptul că un bărbat s-ar fi împușcat în grădina locuinței sale, din localitatea Desești.
Polițiștii au intervenit de urgență la fața locului, împreună cu un echipaj de la ambulanță care a constatat decesul bărbatului.
Polițiștii au identificat persoana decedată ca fiind un bărbat de 49 de ani.
Cadavrul a fost transportat la morga spitalului în vederea efectuării necropsiei.
Totodată la fața locului a fost depistată o armă de vânătoare, care a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor.
Sub coordonarea procurorului, polițiștii continuă cercetările în vederea documentării cu exactitate a stării de fapt", se arată în comunicatul transmis de autorități.