Close sidebar

Victorie zdrobitore a Romaniei în fata Armeniei: Tricolorii au învins cu 5-0 în meciul din preliminariile Cupei Mondiale din 2018

Nationala de fotbal a Romaniei a învins sambata, cu scordul de 5-0, selectionata Armeniei, în meciul din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, informeaza Dolce Sport.

DISTRIBUIE
acest articol

Tricolorii au deschis scorul în minutul 4, dupa un penalty transformat de Bogdan Stancu.  Asta dupa un hent comis pe linia portii de Gor Malakian, care a primit cartonas rosu.
Avantajul a fost marit de Adrian Popa, în minutul 9, în timp ce Razvan Marin a marcat al treilea gol pentru Romania, în minutul 12.
Al patrulea gol al meciului a fost înscris de Nicusor Stanciu, în minutul 29, iar 30 de minute mai tarziu a marcat si Alex Chipciu.
Meciul a fost disputat pe Stadionul Vazghen Sargsian, din Erevan.
Echipele de start:
Romania: Tatarusanu- Benzar, Sapunaru, Grigore, Latovlevici- Hoban- Adi Popa, Stanciu, R. Marin, Chipciu- B. Stancu.
Armenia: Baglaryan- Mkoyan, Haroyan, Andonian, Hayrapetyan- Grigoryan, Pizzelli, Malakyan- Ozbiliz, Kadimyan, Manoyan.

Tricolorii au deschis scorul în minutul 4, dupa un penalty transformat de Bogdan Stancu.

Asta dupa un hent comis pe linia portii de Gor Malakian, care a primit cartonas rosu.

Citeste si: Jador nu s-a putut abține după declarația publică a Oanei Ciocan! Ce a făcut artistul, când a auzit ce a spus fosta iubită despre el, în plin scandal cu Zanni?- wowbiz.ro

Armenia: Baglaryan- Mkoyan, Haroyan, Andonian, Hayrapetyan- Grigoryan, Pizzelli, Malakyan- Ozbiliz, Kadimyan, Manoyan.Nationala de fotbal a Romaniei a învins sambata, cu scordul de 5-0, selectionata Armeniei, în meciul din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, informeaza Dolce Sport.

Citeste si: Dorian Popa dă lovitura în industria alimentară! Pizza care ii poarta numele, epuizată încă de la lansare. Cât costă cel mai nou produs al artistului- radioimpuls.ro