Victorie zdrobitore a Romaniei în fata Armeniei: Tricolorii au învins cu 5-0 în meciul din preliminariile Cupei Mondiale din 2018
Nationala de fotbal a Romaniei a învins sambata, cu scordul de 5-0, selectionata Armeniei, în meciul din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, informeaza Dolce Sport.
Tricolorii au deschis scorul în minutul 4, dupa un penalty transformat de Bogdan Stancu.
 Asta dupa un hent comis pe linia portii de Gor Malakian, care a primit cartonas rosu.
Avantajul a fost marit de Adrian Popa, în minutul 9, în timp ce Razvan Marin a marcat al treilea gol pentru Romania, în minutul 12.
Al patrulea gol al meciului a fost înscris de Nicusor Stanciu, în minutul 29, iar 30 de minute mai tarziu a marcat si Alex Chipciu.
Meciul a fost disputat pe Stadionul Vazghen Sargsian, din Erevan.
Echipele de start:
Romania: Tatarusanu- Benzar, Sapunaru, Grigore, Latovlevici- Hoban- Adi Popa, Stanciu, R. Marin, Chipciu- B. Stancu.
Armenia: Baglaryan- Mkoyan, Haroyan, Andonian, Hayrapetyan- Grigoryan, Pizzelli, Malakyan- Ozbiliz, Kadimyan, Manoyan.
Tricolorii au deschis scorul în minutul 4, dupa un penalty transformat de Bogdan Stancu.  Asta dupa un hent comis pe linia portii de Gor Malakian, care a primit cartonas rosu.

Citeste si: Antonia s-a trezit cu un mesaj de la fiul lui Ștefan Bănică Jr. după ce a publicat o fotografie provocatoare pe internet. Ce replică i-a dat lui Radu Bănică când a văzut reacția pe care a avut-o?- wowbiz.ro

Armenia: Baglaryan- Mkoyan, Haroyan, Andonian, Hayrapetyan- Grigoryan, Pizzelli, Malakyan- Ozbiliz, Kadimyan, Manoyan.Nationala de fotbal a Romaniei a învins sambata, cu scordul de 5-0, selectionata Armeniei, în meciul din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, informeaza Dolce Sport.

Citeste si: Ce spune Laurențiu Reghecampf despre timpul petrecut în familie și ce anume a conștientizat antrenorul. „Am fost prezent pentru copiii mei, dar nu am fost fizic.”- kfetele.ro