In ultimele meciuri din cadrul grupei B, Portugalia a remizat cu Iran, 1-1, in timp ce Spania a facut egal cu Maroc, 2-2. Dupa ce Quaresma a deschis scorul in minutul 45 pentru lusitani, Ronaldo a ratat un penalty in minutul 51, iar in prelungirile meciului iranienii au egalat din penalty! Si Spania a fost condusa de doua ori, cu 1-0 si 2-1, dar pana la urma a smuls un punct Marocului, reusita lui Aspas venind in minutul 93, dupa consultarea tehonolgiei VAR.

Grupa a fost castigata de Spania, cu 5 puncte, urmata de Portugalia, tot cu 5 puncte, de Iran, 4 puncte, si de Maroc, un punct.

Citeste si: Piesă aniversară GRATIS. 185 de ani de la nașterea regelui Carol I al României: Povestea unui monarh legendar în aniversarea a 185-a a nașterii sale- casademonede.ro