Paul a murit în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitatea bihoreană Săcădat, fiind găsit pe un teren agricol, informează Antena 3 CNN.
Un localnic a anunțat incendiul și faptul că tânărul era prins sub balotieră
Potrivit ISU Bihor, Paul a fost prins sub o balotieră atașată unui tractor care a luat foc. Incendiul a fost, cel mai probabil, generat de defecțiuni la presa de balotat.
„În noaptea de vineri spre sâmbătă, 08 iulie a.c., în jurul orei 01.00, ISU Bihor a fost sesizat cu privire la producerea unui incendiu la un utilaj agricol aflat pe un teren de pe raza localității Săcădat, apelantul precizând faptul că exista o victimă.
La locul indicat au fost mobilizate imediat, echipajele Detașamentului 1 Oradea, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare grea și echipajul de terapie intensivă mobilă al SMURD Oradea. În momentul sosirii forțelor de intervenție, ardeau generalizat tractorul și presa de balotat, sub balotieră fiind prinsă o persoană”, au transmis reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Bihor.
Tânărul era un apreciat instructor de echitație
[Sursa foto: Moanea Ioana - Facebook]
Tânărul era un apreciat instructor de echitație. Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cum s-a petrecut tragedia.
Deocamdată, nu se ştie cum a izbucnit incendiul, însă este cert că bărbatul ar fi încercat să rezolve o defecțiune tehnică.
Familia și apropiații lui Paul sunt în stare de șoc
Familia și prietenii varsă acum lacrimi amare pentru cel pe care l-au iubit și l-au admirat atât de mult.
La doar 23 de ani, Paul era un exemplu pentru toți din jurul lui.
”Ai fi făcut orice, pentru oricine, om sau animal.... Ai muncit mereu pe brânci și așa te-ai dus, muncind. Încă nu-mi vine să cred, sunt în stare de șoc...Ne-ai
iubit și te-am iubit atât de mult... Ne va fi dor de îmbrățișările tale calde si bunătatea ta!”, a scris cineva.
Deocamdată, nu se ştie cum a izbucnit incendiul, însă este cert că bărbatul ar fi încercat să rezolve o defecțiune tehnică.
[Sursa foto: Moanea Ioana - Facebook]
”Am zâmbit mult împreună.... Te-ai dus la căluțul tău frumos...să petreceți clipe minunate acolo sus împreună și să iubești fix la fel! Rămas bun prieten drag și bun! Dumnezeu să aibă grijă de tine acolo unde ești! Noi rămânem cu amintirile frumoase și un gol imens! Cerul e mai bogat cu tine acolo sus!”, a mai transmis un altul.
Înmormântarea lui Paul va avea loc astăzi la capela din Comuna Sacadat, la ora 13:00.