Bat clopotele de nuntă la “Dimineața cu noi”?: “Cred că e momentul pentru următorul pas”

George Tănase, îndrăgita vedetă Kanal D, care prezintă alături de Bursucu și Viviana Sposub matinalul “Dimineața cu noi”, in fiecare zi de luni pana vineri, de la ora 8:00, are planuri mari de viitor.

În vârstă de 28 de ani, George Tănase se gândește să facă un pas important în viața sa. Îndrăgostit până peste cap de iubita lui, Lorena, acesta își dorește sa-și unească destinul, cât mai curând, cu aleasa inimii.

Citeste si: Maurice Munteanu: “Nu poți să stai ca struțul, cu capul în nisip! Mi se pare foarte importantă abordarea pe care o ai în astfel de momente”

“Încă nu sunt căsătorit. Urmează cât de curând, presimt. Am cerut-o vara trecută pe Lorena și uneori, nu știu dacă mi se pare sau dacă-mi face ea vreo farsă, dar parcă aud clopote de nuntă prin casă. Suntem de aproape 5 ani împreun ă  și cred că e momentul pentru următorul pas”,  spune George.

George Tănase, prezentatorul de la “Dimineața cu noi”, cu gândul la căsătorie

Cum a început povestea de dragoste dintre cei doi, ne spune chiar simpaticul prezentator de la “Dimineața cu noi”.

Citeste si: Ce spune Andreea Mantea despre concurenţii reality show-ului „Casa iubirii”- „Am remarcat dorinţa lor de a experimenta ceva nou, de a lega prietenii, de a-şi găsi dragostea”

“Pe viitoarea mea soție mea am cunoscut-o după un spectacol la Iași. A fost în sală și mi-a scris după o glumă pe care tocmai o spusesem pe scenă. Am conversat cu ea puțin,  după care am întrerupt brusc dialogul. În nici 2 ore am dat nas în nas într-un club, absolut din întâmplare. Deși era frig afară și  amândoi eram îmbrăcăți sumar, îmi amintesc că ne-am abandonat prietenii cu care ieșisem fiecare, și am stat în aer liber povestind și cunoscându-ne.

Și în ziua de azi încă ne povestim lucruri și ne cunoaștem cu aceeași bucurie și entuziasm că-n acea seară geroasă”,  a povestit George Tănase.

Citeste si: Patrizia Paglieri, maestrul bucătar care îți condimentează ziua, la „Dimineața cu noi”, despre adolescența rebelă, petrecută în Italia- „Acolo e greu să fii cuminte!(…) Nu m-am gândit că ai mei se vor panica”


Autor

Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.

Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.

Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri