Obiectivul lui Contra: 6 puncte din dubla cu Lituania si Muntenegru
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35048/18660709/1/natio.jpg?width=900&height=405)
Nationala de fotbal a Romaniei a inceput pregatirile pentru ultimele doua partide din grupa din Liga Natiunilor. Tricolorii antrenati de Cosmin Contra se gandesc la 6 puncte din dubla cu Lituania si Muntenegru. Aceste meciuri sunt decisive pentru stabilirea ierarhiei finale in grupa.
Inca din primele zile de antrenamente, selectionerul a fost exigent. Tricolorii s-au obisnuit deja cu Cosmin Contra si sunt gata sa dea totul pentru a castiga cele doua confruntari.
Citeste si: Hemoglobina: Ce este si ce se ascunde o valoare scazuta a acesteia?- catena.ro
Citeste si: Mama Luizei Melencu, în pragul sinuciderii! A fost la un pas să recurgă la un gest extrem- wowbiz.ro
Prima partida se va juca sambata, la Ploiesti, fara spectatori, iar grupa se va incheia marti, in deplasarea din Muntelegru.
Pana acum, echipa lui Cosmin Contra este neinvinsa, cu o victorie si trei rezultate de egalitate. Romania este pe locul 3 in grupa, cu 6 puncte. Serbia are 8 puncte, Muntenegru 7, iar Lituania 0.