1 din 4 | Cântăreața angajată la Ministerul Sănătății a fost eliminată de Ștefan Bănică Jr și Horia Brenciu! Jurații au considerat că Codruța Filip nu are voce!
2 din 4 | Codruța Filip adoră pictorialele, cochetând și cu o carieră de fotomodel
3 din 4 | Codruța Filip a pozat și în costum de baie
4 din 4 | Horia Brenciu și Ștean Bănică Jr nu au apreciat prestația Codruței Filip
Codruța Filip este în prim-plan după de s-a relatat că a fost angajată fără concurs la Ministerul Sănătății, pe un post de consilier.
Codruța Filip a făcut valuri în presă după ce s-a relatat că cântăreața ân vîrstă de 24de ani a fost angajată, fără concurs, pe postul de consilier debutant la Direcţia Monitorizare, Implementare Spitale Regionale din Ministerul Sănătății.
„Am sesizat-o şi eu din presă, noi nu avem până în acest moment niciun contract de muncă semnat pe acest nume, niciun ordin de ministru. Am deschis, este deja o anchetă internă la Resurse Umane, să evaluăm cele sesizate de dumneavoastră. Nu este angajată la Ministerul Sănătăţii. Nu are contract de muncă, nu are niciun ordin de ministru semnat. De aceea văzând acele imagini, am dispus o anchetă internă la Resurse Umane, să verifice acele legitimaţii, dacă sunt false sau nu", a declarat Nelu Tătaru, ministrul Sănătăţii.
Citeste si: Ministerul Sănătăţii anunţă un nou caz de infectare cu noul coronavirus, în rândul angajaţilor
Citeste si: Ministrul Sănătăţii: Luna septembrie va reprezenta o adevărată provocare
Citeste si: Nelu Tătaru, anunţ despre cazurile de reinfectare cu coronavirus din România
Cântăreața Codruța Filip se mândrește cu studiile sale
Codruța Filip și-a încercat norocul și în muzică, iar în august 2018 a apărut la concursul X Factor, unde jurați erau Carla`s Dreams, Delia Matache, Horia Brenciu și Ștefan Bănică Jr.
Din păcate pentru Codruța, ultimii doi au eliminat-o din concurs. „A venit în faţa juriului Filip Codruţa Elena. Acesta este de meserie jurist şi a declarat că vrea să-şi încerce norocul la X Factor şi dacă nu va reuşi să facă nimic cu muzica se va axa pe cariera de jurist. Codruţa a interpretat piesa ”Like I’am gonna lose you” şi a primit doi de ”Da”- de la Delia şi Carla’ Dreams- şi doi de Nu de la ceilalţi doi juraţi care au considerat interpretarea ei scenică fiind una falsă.”
După ce cazul ei a fost relatat de presă, Codruța Filip a explicat: "NU ESTE POSIBIL AŞA CEVA! Sunt mii de femei frumoase în ţara aceasta! Întrebarea mea este: toate sunt incompetente pentru că “arată bine?” 1. Am studiat ani de zile, ca să ajung acum să ocup în deplină LEGALITATE un post de CONSILIER DEBUTANT, pentru care nu este necesară EXPERIENŢĂ, ci sunt cerute doar studii în ştiinţe sociale (unde intră şi DREPTUL) sau inginereşti, nicidecum STUDII MEDICALE!!! Am terminat studiile liceale cu BRIO (medii